Απόφαση Συλλόγου Διδασκόντων

Ξαφνικός θάνατος της μαθήτριάς μας Ευαγγελίας Καπάκου

Ο Σύλλογος των Διδασκόντων του σχολείου μας, μετά τον αναπάντεχο θάνατο της μαθήτριάς μας Ευαγγελίας Καπάπου της Β’ τάξης, λαμβάνοντας υπόψη τη θλίψη και το βαρύ κλίμα που επικρατεί στο σχολείο, την κακή ψυχολογική κατάσταση στην οποία βρίσκονται μαθητές και εκπαιδευτικοί καθώς και το γεγονός ότι δεν πληρούνται στο ελάχιστο οι προϋποθέσεις κανονικής λειτουργίας του σχολείου και αφού ενημέρωσε τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Τρικάλων αποφάσισε:

1. Να εκφράσει τα συλληπητήρια στην οικογένεια.
  2. Να παραστεί στη νεκρώσιμη ακολουθία.
  3. Να αναστείλει τη λειτουργία του σχολείου την Πέμπτη 28/2/2019 (ημέρα της νεκρώσιμης ακολουθίας), προκειμένου να δοθεί η δυνατότητα σε μαθητές και εκπαιδευτικούς να παραστούν στη νεκρώσιμη ακολουθία της Ευαγγελίας που έφυγε από τη ζωή τόσο απροσδόκητα.